По всій Україні наразі активно створюються та відкриваються Центри життєстійкості, і тепер такий осередок з’явився і в Звенигородській громаді. Цей проєкт, реалізований Міністерством соціальної політики України, має на меті надання безоплатної психологічної та соціальної допомоги громадянам. Основна мета таких центрів — допомогти українцям подолати стрес, який триває вже багато років через війну, та надати невідкладну допомогу в кризових ситуаціях.
За словами керівника Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Звенигородської міської ради Ольги Щирбул, Центри життєстійкості створюються в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” за ініціативи Олени Зеленської. Проте, бажання відкрити такий центр – це лише перший крок. Для його створення Звенигородська громада пройшла досить складний шлях, включаючи участь у відборі на державному рівні та підтвердження компетентності фахівців, які працюватимуть у центрі.
На сьогодні всі організаційні питання вирішено, і Центр життєстійкості у Звенигородці готовий приймати відвідувачів. Він працюватиме на базі Територіального центру соціального обслуговування, що знаходиться за адресою: м. Звенигородка, вул. М. Грушевського 156 (навпроти пожежної частини). Як зазначає Ольга Щирбул, фахівці центру працюватимуть у повному інтерактивному режимі, організовуючи зустрічі по всій території громади. До співпраці також залучатимуться громадські організації, які мають аналогічні компетенції та досвід. Наприклад, планується тісна взаємодія з БО “100% життя”. Головними помічниками центру у селах громади стануть старости округів, до яких мешканці можуть звертатися за потреби.
Центр життєстійкості діє за принципом доступності та безбар’єрності, що дозволяє кожному жителю громади звернутися за необхідною підтримкою. Ольга Щирбул наголошує, що за потреби можна звертатися до неї особисто за консультаціями та з пропозиціями співпраці за телефоном: 098-412-76-76.
Центр життєстійкості у Звенигородській громаді стане важливим ресурсом для підтримки громадян у складний час, забезпечуючи доступ до необхідної допомоги та сприяючи підвищенню психологічної стійкості.