2 серпня 2024 року в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини було урочисто відкрито регіональний Центр ветеранського розвитку. Цей проєкт, ініційований Міністерством у справах ветеранів України, реалізується в рамках Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору.
Завдяки широким освітнім можливостям університету, демобілізовані захисники і захисниці, а також члени їхніх сімей, зможуть отримувати необхідну психологічну, соціальну, юридичну та іншу допомогу. Це сприятиме їхній успішній реінтеграції від військової служби до цивільного життя, а також забезпечить можливості для професійної підготовки та перепідготовки.
УДПУ активно долучається до соціальних змін у громаді, поєднуючи навчання, дослідження та громадське служіння. Університет прагне вирішувати актуальні проблеми, впроваджувати нові знання та інновації, а також надавати соціальні послуги для забезпечення громадської безпеки, активності, інклюзії та соціальної згуртованості.
Центр ветеранського розвитку був створений наприкінці 2023 року і успішно розпочав свою діяльність у 2024 році. Урочисте відкриття відбулося сьогодні, з участю представників Міністерства у справах ветеранів України, місцевої влади та університету.
На заході були присутні Віта Шаповалова, державний секретар Міністерства у справах ветеранів України; Галина Кучер, начальник Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради; Наталія Ревнюк, проректор з гуманітарних питань; Віктор Вдовиченко, уповноважений міського голови з питань ветеранської політики; Оксана Кравченко, декан факультету соціальної та психологічної освіти; Олена Балдинюк, керівник Центру ветеранського розвитку; Олександр Сафін, завідувач кафедри психології; Ірина Албул, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи; Наталія Мась, завідувач кафедри військової психології Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, та інші почесні гості.
Центр ветеранського розвитку став важливим кроком на шляху підтримки ветеранів та їхніх сімей, забезпечуючи їм необхідну допомогу та можливості для успішної адаптації до мирного життя.