У Черкасах правоохоронці викрили схему заволодіння бюджетними коштами в особливо великих розмірах, до якої, за даними слідства, причетні керівник одного з комунальних закладів культури та службова особа установи.
Як повідомляється, під процесуальним керівництвом прокурорів Черкаської окружної прокуратури двом особам оголошено про підозру у заволодінні бюджетними коштами, службовому підробленні та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 209 КК України).
За даними слідства, 45-річний керівник комунального закладу культури Черкас організував механізм незаконного виведення коштів із бюджету. До реалізації схеми він залучив підлеглу службову особу, яка вносила неправдиві відомості до офіційної документації щодо нарахування заробітної плати працівникам, котрі фактично не виконували трудових обов’язків.
У результаті таких дій, як встановлено слідством, було незаконно привласнено понад 1 мільйон 430 тисяч гривень бюджетних коштів.
Слідчий суддя обрав керівнику установи запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 266 240 гривень. Іншій підозрюваній особі застосовано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.
Досудове розслідування здійснюють слідчі Черкаського районного управління поліції ГУНП в Черкаській області, оперативний супровід забезпечують співробітники УСБУ в Черкаській області.
Інформацію оприлюднено з офіційної сторінки у Facebook Черкаської обласної прокуратури.
Нагадуємо, що відповідно до Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в установленому законом порядку та підтверджено обвинувальним вироком суду.


