Як військовозобов’язаним, які мають батьків з інвалідністю, отримати відстрочку від мобілізації? - Черкаська Інформаційна Платформа

Як військовозобов’язаним, які мають батьків з інвалідністю, отримати відстрочку від мобілізації?

Військовозобов’язані можуть отримати відстрочку від мобілізації, якщо вони мають батьків (батьків дружини/чоловіка) з інвалідністю I чи II групи. 

Це можливо за умови, що відсутні інші люди, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати. Виняток, якщо вони: 

– самі мають інвалідність;

– потребують постійного догляду;

– перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі. 

Здійснювати догляд може лише один військовозобов’язаний – за вибором людини з інвалідністю. 

Військовозобов’язані особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, а саме: 

– паспорт громадянина України;

– військово-обліковий документ;

– для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи-один із таких документів, що підтверджує інвалідність: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу;

– заява за формою згідно (у разі потреби) із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові (за наявності) людини, яку вона обирає для здійснення свого утримання;

– для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи,-документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження);

– для військовозобов’язаного, який має одного з батьків дружини (чоловіка) з числа людей з інвалідністю I чи II групи,-документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дружини (чоловіка) та свідоцтво про шлюб);

– один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді або документ, що підтверджує перебування під арештом (крім домашнього арешту), або відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі.

Документи можна завірити нотаріально або військовозобов’язаний особисто засвідчує копію документів із зазначенням таких реквізитів: «Згідно з оригіналом», особистий підпис людини, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати посвідчення копії.

Військовозобов’язані, які  мають утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, зазначають у заяві про відсутність інших людей, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані утримувати цих осіб.

А за умови наявності кількох військовозобов’язаних-додають заяву особи з інвалідністю I або II групи, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) людини, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання.

Строк розгляду документів та результат7 днів, але не пізніше наступного дня після надходження відповідей на запити. Результат оформлюється протоколом. Можливі варіанти рішень-надання відстрочки або відмова у наданні.

За додатковою консультацією можете звернутися до Громадської організації «Черкаський правозахисний центр»: (067) 522-57-10 (Telegram, Viber).

Прокрутка до верху