Молоді археологи в дії: практика в Уманському педуніверситеті  - Черкаська Інформаційна Платформа

Молоді археологи в дії: практика в Уманському педуніверситеті 

Щороку 15 серпня, у Всесвітній день археолога, на історичному факультеті Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини традиційно проводиться археологічна практика. 

Цей захід є невід’ємною складовою навчального процесу, оскільки забезпечує студентам-історикам набуття практичних навичок у галузі археології та поглиблення теоретичних знань.

Ініціатором та організатором археологічної практики є декан історичного факультету, Ольга Скус, завдяки зусиллям якої студенти мають унікальну можливість взяти участь у реальних археологічних дослідженнях.

Одним із найважливіших видів навчального процесу, покликаного готувати майбутніх фахівців до практичної діяльності, підвищувати рівень їхньої професійної підготовки виступає виробнича практика.

  Науково-навчальною базою археологічної практики студентів є насамперед кафедра всесвітньої історії та правознавства, науково-дослідний інститут археологічних культур Буго-Дніпровського межиріччя, науково-дослідна лабораторія «Археологія Уманщини» Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, а також Інститут археології НАН України, Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура», Державний історико-культурний заповідник «Меджибіж». 

Під керівництвом досвідчених науковців молоді історики мають можливість докладно ознайомитися з методикою польових археологічних досліджень і камеральною обробкою знахідок, набувають знання про матеріальну культуру народів, що населяли територію України та роблять свій внесок у вивчення багатого минулого українського народу.

Таким чином, археологічна практика не тільки сприяє підвищенню якості підготовки фахівців, але й формує у студентів почуття відповідальності за збереження культурної спадщини нашого народу та виховує в них повагу до минулого.

Прокрутка до верху