Черкащина займає друге місце в Україні за кількістю виявлених онкозахворювань, зокрема, серед лідерів — рак молочної залози. Про це повідомив завідувач організаційно-методичного відділу Черкаського клінічного онкологічного центру Ігор Гайдай.
Історії черкащанок
До Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози, який відзначають 20 жовтня, черкащанки поділилися своїми історіями.
57-річна Ольга Дорошенко з Канівщини розповіла, що рік звикає до перуки після лікування: “Волосся почало випадати вже після першої хімії”. Вона звернулася до лікаря після дискомфорту в грудях, де виявила пухлинку.
“На момент виявлення хвороби це була вже третя стадія”, — зазначила Ольга. Лікарка Наталія Корновенко пояснила, що випадки, коли пацієнтки самостійно виявляють захворювання, — рідкість.
Підступність раку молочної залози
“Рак молочної залози підступний, адже часто жінки нічого не відчувають”, — зазначила лікарка. 24-річна Юлія Діденко, одна з наймолодших пацієнток, виявила пухлину під час самоогляду.
Статистика та лікування
За останні три роки в Черкащині спостерігається збільшення захворюваності. У 2023 році було діагностовано майже 500 випадків раку молочної залози, а за дев’ять місяців 2024 року — вже 302. Відзначається, що 35% виявлених випадків — це занедбані форми.
Лікування безкоштовне, включаючи хірургію та хіміотерапію, але для цього потрібна декларація з сімейним лікарем. Єдиною послугою, що не покривається державним фінансуванням, є реконструкція та пластика молочних залоз.
Висновок
Проблема онкозахворювань залишається актуальною, і важливо звертатися до лікарів на ранніх стадіях, адже своєчасна діагностика може врятувати життя.