Коли дозволяється роботодавцю відсторонити працівника від роботи? - Черкаська Інформаційна Платформа

Коли дозволяється роботодавцю відсторонити працівника від роботи?

Відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю (КЗпП) України, відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом допускається у разі:

– появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння;

– відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;

– в інших випадках, передбачених законодавством.

Відповідно до частини 6 статті 24 КЗпП України, забороняється укладення трудового договору з громадянином, якому за медичним висновком запропонована робота протипоказана за станом здоров’я, а отже, забороняється і продовження такої роботи.

Час, протягом якого працівник не працював унаслідок відсторонення, оплаті не підлягає на підставі частини першої статті 94 КЗпП, відповідно до якої заробітна плата працівникові виплачується за виконану ним роботу, та частини четвертої статті 113 КЗпП, відповідно до якої час простою з вини працівника не оплачується.

 За додатковою консультацією можете звернутися до Громадської організації «Черкаський правозахисний центр»: (067) 522-57-10 (Telegram, Viber).

________________________________________________________________________________________________________________

Публікація здійснена в рамках проєкту “Справедливість для жертв російської війни в Україні” за підтримки посольства Нідерландів в Україні, який реалізується Української Гельсінською спілкою з прав людини.

Прокрутка до верху