На Черкащині розпочали реалізацію інноваційного пілотного проєкту медіаграмотності «Фактопії», спрямованого на навчання школярів п’ятих класів основам безпечного користування інтернетом. Про це повідомили на офіційному сайті Головного управління Національної поліції в Черкаській області.
Проєкт створено за участі служби освітньої безпеки, аби допомогти дітям, які активно користуються смартфонами, оволодіти базовими навичками критичного мислення та медіаграмотності. Інтерактивний підхід, зокрема захопливі онлайн-квести, робить процес навчання цікавим і захоплюючим.
У рамках проєкту інспектори служби освітньої безпеки пропонують дітям подорож різними країнами вигаданої «Фактопії». Школярі отримують спеціальні набори, що включають:
- паспорт мандрівника;
- наліпки для створення аватара;
- інструкцію для проходження квесту;
- пам’ятку для батьків.
Під час проходження етапів квесту діти виконують завдання, завантажують їх для перевірки на сайт і після успішної перевірки отримують «візу» до паспорта, що дозволяє перейти до наступного рівня.
“Фінальний етап завершується врученням почесної нагороди — звання “Шукач фейків”. Такими проєктами ми убезпечуємо дітей від негативних наслідків користування мережею,” — зазначила начальник сектору служби освітньої безпеки Золотоніського районного відділу поліції Людмила Шведенко.
Проєкт реалізується Національною поліцією України спільно з міжнародною організацією Zinc Network за підтримки Foreign, Commonwealth & Development Office.
«Фактопії» є важливим кроком у формуванні цифрової грамотності молодого покоління, сприяючи безпечному й відповідальному використанню інтернету.