Незаконний видобуток граніту на Черкащині: державі завдали понад 42 мільйони гривень збитків

Незаконний видобуток граніту на Черкащині: державі завдали понад 42 мільйони гривень збитків

На Черкащині правоохоронці викрили масштабну схему незаконного видобутку граніту, яка, за даними слідства, завдала державі збитків на понад 42 мільйони гривень. Про це повідомили на офіційній сторінці у Facebook поліції Черкаської області.

За інформацією слідчих, 54-річний посадовець державного підприємства протягом кількох років організовував видобування корисної копалини загальнодержавного значення поза межами спеціального дозволу на користування надрами. Незаконна діяльність, за версією правоохоронців, тривала з березня 2019 року до вересня 2024 року.

Слідство встановило, що чоловік використовував службове становище та професійні знання у сфері експлуатації родовищ корисних копалин для організації видобутку граніту на території родовища з порушенням визначених меж користування надрами.

Наразі фігуранту повідомлено про підозру за частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України — незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене службовою особою з використанням службового становища, що спричинило тяжкі наслідки.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.

Викрили правопорушення слідчі Слідчого управління ГУНП в Черкаській області спільно з прокурорами Черкаської обласної прокуратури та за оперативного супроводу працівників Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області. Досудове розслідування триває.

Прокрутка до верху