На Черкащині правоохоронці викрили масштабну схему незаконного видобутку граніту, яка, за даними слідства, завдала державі збитків на понад 42 мільйони гривень. Про це повідомили на офіційній сторінці у Facebook поліції Черкаської області.
За інформацією слідчих, 54-річний посадовець державного підприємства протягом кількох років організовував видобування корисної копалини загальнодержавного значення поза межами спеціального дозволу на користування надрами. Незаконна діяльність, за версією правоохоронців, тривала з березня 2019 року до вересня 2024 року.
Слідство встановило, що чоловік використовував службове становище та професійні знання у сфері експлуатації родовищ корисних копалин для організації видобутку граніту на території родовища з порушенням визначених меж користування надрами.
Наразі фігуранту повідомлено про підозру за частиною 4 статті 240 Кримінального кодексу України — незаконне видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчинене службовою особою з використанням службового становища, що спричинило тяжкі наслідки.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Викрили правопорушення слідчі Слідчого управління ГУНП в Черкаській області спільно з прокурорами Черкаської обласної прокуратури та за оперативного супроводу працівників Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області. Досудове розслідування триває.

