Сезон погіршення епідситуації щодо сальмонельозу та інших гострих кишкових інфекцій припадає на літньо-осінній період.
Зокрема, у зв’язку з нещодавнім спалахом сальмонельозу в Черкасах фахівчиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Ольга Мізінова розповіла кореспондентам ТРК «Ільдана» як уберегтися від інфікування цією хворобою та не допустити ускладнення.
Найвищі показники захворюваності на сальмонельозну інфекцію реєструються на Уманщині та Звенигородщині.Серед громад значне перевищення у Ватутінській, Єрківській, Березняківській та Виноградській ОТГ.
За даними Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб за сім місяців цього року в регіоні зареєстровано 113 випадків захворюнь на сальмонельози, із них – 36 діти. Це на 8% більше, ніж за минулий рік.
«На початку серпня в місті було зафіксоване групове захворювання на ГКІ пов’язане із споживанням суші. Захворіли 15 людей, яких шпиталізували в заклади охорони здоров’я. Черкаським обласним ЦКПХ спільно з Головним управлінням Держпродспоживслужби проводиться епідеміологічне розслідування, яке на сьогодні триває», – повідомила заступниця генерального директора обласного Центру.
Довідково:
Сальмонельоз – це інфекційне захворювання. Джерелозбудника інфекції – тварини (велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни), хворі на сальмонельоз люди або здорові бактеріоносії.
Механізм передавання інфекції — фекально-оральний.Зараження відбувається аліментарним, водним і побутовим шляхами.
Інкубаційний період коливається від 6 годин до 2-3 діб.
Хвороба може перебігати в легкій формі. Проте, в деяких випадках, пов’язане з хворобою зневоднення може становити загрозу для життя.
Симптоми сальмонельозу: підвищення температури, головний біль, слабкість, нездужання, біль в животі, нудота, блювання, діарея.
Профілактика сальмонельозу повинна включати широкий комплекс ветеринарних, санітарних та протиепідемічних заходів.
У разі появи симптомів захворювання негайно зверніться по медичну допомогу і не займайтеся самолікуванням!