У Легедзиному відкрили гончарний павільйон із автентичними горнами Трипільської культури - Черкаська Інформаційна Платформа

У Легедзиному відкрили гончарний павільйон із автентичними горнами Трипільської культури

16 липня у селі Легедзине Тальнівської громади на території Державного історико-культурного заповідника “Трипільська культура” відкрили унікальний гончарний павільйон, який містить відреставровані горни IV тисячоліття до нашої ери. Цей об’єкт не має аналогів в Україні й стане важливим осередком збереження та дослідження трипільської гончарної традиції.

Інформацію про подію оприлюднено на офіційній сторінці Тальнівської міської територіальної громади у фейсбуці.

Павільйон музеєфікує справжні археологічні знахідки – гончарні печі, які тисячі років тому використовували представники загадкової Трипільської цивілізації. Новий об’єкт дає змогу не лише вивчати древні технології, а й популяризувати українську історичну спадщину серед науковців і туристів.

На урочистому відкритті були присутні видатні особи: третій Президент України Віктор Ющенко, голова Черкаської ОВА Ігор Табурець, міський голова Тальнівської громади Василь Сідько та меценат Бертран Кост, який профінансував археологічні дослідження на території Легедзиного й Тальянок.

Гості заходу відвідали музей Трипільської культури та взяли участь в екскурсії місцями археологічних розкопок, яку провели директор заповідника Владислав Чабанюк та керівник археологічної експедиції Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський. Завдяки фаховим коментарям відвідувачі змогли краще зрозуміти вплив Трипілля на розвиток цивілізації в Європі.

Гончарний павільйон у Легедзиному – це новий етап у розвитку культурного туризму Черкащини, який підкреслює багатство української історії та важливість її збереження для наступних поколінь.

Прокрутка до верху