Підготовка до осінньо-зимового періоду 2024–2025 на Черкащині завершена, а усі ремонтно-регламентні роботи виконані. Про це повідомив заступник очільника області Антон Царюк, інформує пресслужба Черкаської ОВА.
Як зазначив Царюк, опалювальний сезон розпочинається індивідуально в кожному населеному пункті. Рішення про старт ухвалюють самі громади, і в першу чергу тепло подають до соціально важливих закладів.
«Шість громад області вже розпочали подавати теплопостачання до лікарень і закладів освіти. Йдеться про Черкаську, Жашківську, Корсунь-Шевченківську, Монастирищенську, Уманську та Золотоніську тергромади», – повідомив Антон Царюк.
Крім об’єктів, що опалюються централізовано, заклади використовують власні котельні. Підготовка до опалювального сезону враховувала попередній досвід і нові виклики, зокрема, пов’язані з війною. На випадок надзвичайних ситуацій, зокрема відключення електроенергії, заклади соціальної сфери та лікарні мають резервні джерела живлення.
«Проведено комплексну роботу з підготовки до опалювального сезону. Окрему увагу приділили забезпеченню резервного живлення для підприємств-надавачів комунальних послуг. Робота у цьому напрямі триває», – додав Царюк.
В області вже встановлено 16 когенераційних установок, а також продовжується розвиток альтернативної енергетики, включно з монтажем сонячних електростанцій та панелей на дахах соціальних та комунальних об’єктів.
За словами Антона Царюка, головне завдання – забезпечити стабільне проходження опалювального сезону. Всі служби готові до реагування в будь-який час.