На Черкащині правоохоронці викрили масштабну схему заволодіння державними грантовими коштами, які мали піти на розвиток переробної промисловості. За даними слідства, понад 5,6 мільйона гривень, виділених у межах державної програми підтримки бізнесу, були використані не за призначенням.
Як повідомляють в поліції, підозру отримали 64-річний підприємець та двоє його спільників. Слідчі встановили, що на початку 2024 року чоловік організував схему заволодіння грантовими коштами, які підприємство отримало для закупівлі лінії з виробництва комбікормів, створення нових робочих місць, працевлаштування працівників та виконання податкових зобов’язань.
Натомість, за версією слідства, кошти були перераховані на рахунки підконтрольного підприємства на підставі документів із недостовірними відомостями. Щоб створити враження виконання умов грантового договору, підозрювані подавали до банківської установи документи про нібито придбане обладнання та реалізацію заходів, передбачених бізнес-планом. Фактично ж ці умови виконані не були.
У результаті таких дій державному бюджету, за попередніми підрахунками, завдано збитків на суму 5 607 143 гривні.
Усім трьом фігурантам повідомили про підозру за статтею щодо привласнення або розтрати майна в особливо великих розмірах, вчинених за попередньою змовою групою осіб. Організатору схеми також інкримінують службове підроблення документів та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом.
У разі доведення вини підозрюваним загрожує від семи до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.
Досудове розслідування триває.
Інформацію для матеріалу взято з офіційної сторінки у Facebook поліції Черкаської області.



